ALS hastalığıyla mücadele eden oyuncu Kenneth Mitchell hayatını kaybetti!

Ünlü oyuncu Kenneth Mitchell’a 2018 yılında, beyin ve omurilikteki sinir hücrelerini etkileyen, ilerleyici bir nörodejeneratif hastalık olan ALS – amyotrofik lateral skleroz – teşhisi kondu.

Ünlü aktör 2019’da tekerlekli sandalye kullanmaya başlamıştı ancak sağlık sorunlarını kamuoyuna 2020’ye kadar açıklamadı.

“BAŞA ÇIKMAK ZORUNDA KALDIK”

ALS teşhisini öğrendiği yıl People’a verdiği demeçte, “Gerçekten basit ve güzel bir şey olduğunu hatırlıyorum, karım ve ben nasıl birlikte savaşacağımızı düşünmüştük ve bu andan itibaren hayatlarımızı sonsuza dek etkileyecek çok ciddi bir şeyle bir arada başa çıkmak zorunda kaldık” demişti.

HAYATINI KAYBETTİ

Mitchell’in cumartesi günü hayatını kaybettiği açıklandı. Kanada’da doğan Mitchell kendi gibi oyuncu Susan May Pratt ile evliydi iki çocuğu vardı.

“BÜYÜK BİR ÜZÜNTÜYLE DUYURUYORUZ”

Ailesi dün X (Twitter) ve Instagram üzerinden paylaştığı açıklamada “Sevgili baba, koca, kardeş, amca, oğul ve sevgili dost Kenneth Alexander Mitchell’in vefatını büyük bir üzüntüyle duyuruyoruz” ifadelerini kullandı.

STAR TREK AİLESİ BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

StarTrek.com’da yer alan açıklamada, “Tüm Star Trek ailesi Mitchell’in ailesine, arkadaşlarına, sevdiklerine ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına başsağlığı diliyor” denildi.

ALS HASTALIĞI NEDİR?

Motor nöron hastalığı olarak da bilinen ALS, kas güçsüzlüğüne neden olan beyin ve omurilikteki sinir hücrelerini etkileyen ilerleyici bir nörodejeneratif hastalıktır. ALS belirtileri bir uzuvda kas seğirmesi, konuşma, yutkunma ve hareket etme güçlüğü olarak ortaya çıkar.

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x