Başak Demirtaş çekilmişti! İşte DEM Parti’nin İstanbul için düşündüğü 3 isim

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş dün yaptığı açıklamayla Dem Parti‘den İBB adayı olmayacağını duyurmuştu. Demirtaş’ın kararı kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, Dem Parti‘nin Demirtaş’ın geri adım atmasıyla İstanbul‘da yeni bir aday çıkarıp çıkarmayacağı ise merak konusu oldu.

“İSTANBUL ADAYLARIMIZI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLAYACAĞIZ”

Partiden yapılan yazılı açıklamada, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi için aday isimlerimiz ise önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır” denilirken, bu ifade partinin CHP ile ittifak yapmak yerine kendi adayını çıkarma konusunda ısrarcı olduğu şeklinde yorumlandı.

DEM Parti Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş.

İŞTE DEM PARTİ’NİN ADAY HAVUZUNDAKİ 3 İSİM

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, bugünkü yazısında Dem Parti‘nin İstanbul için düşündüğü üç ismi şöyle aktardı; “Başak Demirtaş çekildiğine göre İstanbul’daki aday havuzunda kimler var? İlk akla gelen aday DEM Parti Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş. Ayrıca Sırrı Sakık ve Ali Kenanoğlu’nun adı geçiyor.”

Sırrı Sakık.

“EN GÜÇLÜ ADAYI ÇIKARACAĞIZ”

Öte yandan DEM Partili bir yetkili Başak Demirtaş’ın adaylıktan çekilme süreciyle ilgili şunları aktardı; “İstanbul’u ver, Selo’yu al’ şeklindeki değerlendirmelerin tümü gidişatı yeniden ele alma fırsatı verdi. Şüphesiz Selahattin Demirtaş’la da istişare edilmiştir. Başak Hanım’ın görüşleri de bu doğrultuda olunca konsensüse vardık. En güçlü adayın çıkarılması kararlılığımız elbette sürüyor.”

Ali Kenanoğlu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x