Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının ikinci döneminin başlamasıyla birlikte 337 okul ve çevresinde okul servis araçlarına yönelik denetimler yaptı. Denetimlerde 7 servis aracı trafikten men edilirken, 1 alkollü sürücünün belgesi geri alındı. Jandarma ekipleri, servis araçlarının trafik kurallarına uygunluğunu, araçların teknik donanımını, sürücülerin belgelerini ve öğrencilerin emniyet kemerlerini kontrol etti.